Слово владики Симеона про ДДС

Speech of the Bishop Simeon about DTS

На теренах сучасної Січеславщини духовна школа була заснована ще на початку XIX століття. З якої вийшло багато достойних пастирів Церкви Христової, які трудилися не лише на теренах України, але і
за її межами. У 1917 році вона була закрита.

З особистої ініціативи Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату Дніпровська духовна семінарія відновила свою діяльність у 2013 році.

На сьогоднішній день – це вищий духовно-навчальний заклад, мета якого – виховання і освіта гідних священнослужителів, здатних своєю проповіддю, життям і служінням залучати численне населення країни до благодатного життя у Царстві Божому. Школа готує не тільки священиків, але і працівників синодальних і єпархіальних управлінь, викладачів воскресних шкіл саме для південно-східних єпархій нашої Церкви, бо це єдиний заклад Української Православної Церкви Київського Патріархату на цих теренах.

Хочу вірити, що завдяки науково-педагогічній діяльності викладачів, у Дніпровської духовної семінарії попереду ще великий і славний шлях. Вірю у те, що наша Семінарія вже дає свої певні плоди та продовжить, у майбутньому, випускати справжніх духовних діячів – духівників, вчених богословів, філософів, істориків Церкви, які зроблять вагомий внесок у розвиток Українського Православ’я, а можливо й Світового, а Дніпровська духовна семінарія преобразиться у Східну Православно-богословську Академію.

Закликаю на всіх, адміністрацію, викладачів та студентів Дніпровської духовної семінарії, Боже благословення!


СИМЕОН,

єпископ Дніпровський і Криворізький

Історія Дніпровської Духовної Семінарії

History of Dniprovska Theological Seminary

Дніпровська духовна семінарія (ДДС) – вищий богословський (духовний) навчальний заклад закритого типу Української Православної Церкви Київського Патріархату, який готує священнослужителів, працівників синодальних та єпархіальних управлінь, викладачів воскресних шкіл, регентів церковних хорів для південно-східних єпархій України нашої Церкви.

Історичний шлях ДДС розпочинається із 1804 року, коли на теренах сучасної Дніпропетровщини була відкрита Катеринославська духовна семінарія, яка проіснувала більше як сто років, і у 1917 (1918) році була закрита.

За роки діяльності навчального закладу (1804 – 1918 рр.) духовну освіту в ньому здобули сотні випускників, які стали добрими пастирями Церкви Христової і несли своє служіння на теренах сучасної України, а також за кордоном.

На сьогоднішній день (нині) там, де була розташована Катеринославська семінарія, знаходиться Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара (адреса: м. Дніпро, проспект Гагаріна, 72).
Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 13 грудня 2012 року під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Дніпропетровська духовна семінарія відновила свою діяльність, але в іншому місці Січеславщини (адреса: м. Дніпро, проспект Свободи, 89, індекс 49019), а згідно з рішенням Священного Синоду від 27 липня 2016 року, у зв’язку з перейменування м. Дніпропетровськ на м. Дніпро, перейменувати Дніпропетровську духовну семінарію на Дніпровську духовну семінарію (журнал № 9).

У Семінарії діє богословське відділен ня, яке готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр богослів’я». На відділенні є денна і заочна форми навчання. Тут вивчають Священне Писання Старого і Нового Завіту, богословські, церковно-історичні та гуманітарні науки, церковний спів. Термін навчання 4 роки.

На навчання до духовного закладу приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі, які мають середню або вищу освіту, неодружені або одружені першим шлюбом.

ДДС має свій храм на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, у якому студенти проходять богослужбову практику, звершують молитви, а також має гуртожиток і бібліотеку.

Покровителем Семінарії є святий преподобний Нестор Літописець, пам’ять якого Церква вшановує 9 листопада.

Є свій інтернет-сайт: www.seminaria.dp.ua, де можна більш детально ознайомитися з життям духовної школи.

Рішенням Вченої ради ДДС від 19 жовтня 2015 року створено дві кафедри: кафедра богослів’я та біблістики і кафедра церковної історії та гуманітарних дисциплін.

Дніпровська духовна семінарія перебуває під батьківською опікою Преосвященнішого владики Симеона, єпископа Дніпровського і Криворізького, який постійно допомагає у розбудові молодого закладу як духовно, так і матеріально.


 
Поділитися сторінкою з друзями