День донора крові

Пишаємось нашими майбутніми священиками, які є Донорами крові.

Сьогодні, 14 червня, – Всесвітній день Донора крові. У цей день в 1686-у році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав Нобелівську премію за відкриття груп крові. На сьогодні донорство є шляхетною і богоугодною справою, яка може спасти життя ближнього. Донор може подарувати ще один день народження, ще одну молитву, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину радості, ще одну душевну розмову, ще один шанс. Священно- і церковнослужителі Дніпровської єпархії ПЦУ теж радо долучаються до цієї важливої місії.

Найактивними у ній є два вихованці нашої Дніпровської духовної семінарії: студент 2-го курсу Коваль Юрій і 3-го — ієродиякон Ігнатій (Костюк). Обоє вони несуть послух при Центральному єпархіальному храмі на честь ікони Богородиці «Несподівана Радість». Отець Ігнатій є штатним дияконом храму, а Юрко несе послух – іподиякона Високопреосвященнійшого архієпископа Симеона.

Хлопці регулярно відвідують Центр здачі крові міста Дніпра, і раз на місяць здають кров.Як згадує отець Ігнатій уперше він здав кров, восени минулого року, на прохання допомогти важкохворій людині. На той час він ще не був ченцем та священнослужителем. «Тоді я зрозумів, що цією безболісною справою можна допомогти ближньому, а саме врятувати життя. Саме цього від нас і просить Господь і Церква, а саме творити добро потребуючому, тоді я і вирішив регулярно здавати кров бо так можу допомогти братові своєму, а водночас ця справа корисна для здоров’я» – розповідає отець Ігнатій.

Отець Ігнатій вже більше 5-ти разів здавав кров. Своїм прикладом він надихнув свого друга Юрія, який уперше здав кров на своє повноліття, напередодні дня Святої Пасхи. «18 років – це важлива дата в житті кожного, і кожен в цей день підбиває якісь підсумки, робить плани на майбутнє – розповідає Юрко. «Я теж думав, як провести цей день і вирішив, що найкраще буде допомогти ближньому і обрав такий спосіб. Тому цьогоріч, в день свого народження, який припав на Великий понеділок, я пішов до Центру крові і вперше здав кров, тим самим поклав початок цієї регулярної справи, і ось уже 3-и рази я здійснив цю місію» – розповів Юрій.

Сьогодні у День Донора, Юрій знову відвідав Центр крові, і продовжив свою корисну справу.
Вітаємо наших хлопців і всіх до цієї справи долучних з Днем Донора. Дякуємо і пишаємося всіма вами!

Нехай Сам Господь благословить ваші добрі наміри, дарує міцне здоров’я і здійснення усіх щирих планів та мрій.
Многая літа, усім Донорам!)


 
Поділитися сторінкою з друзями