Зустріч з американським професором!

12 вересня 2018 року у конференц-залі Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулася зустріч професора єврейської історії Північно-Західного університету, філолога, перекладача, почесного доктора Національного університету «Києво-Могилянська академія» Йоханана Петровського-Штерна (Чикаго, США) з ректоратом, викладачами, студентами Дніпровської духовної семінарії та духовенством Дніпра.

Ініціатором зустрічі став меценат єпархії, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський за сприяння головного раввина Дніпра і регіону Шмуеля Камінецького.

Гість єпархії спочатку розповів про себе, про свої роботи та про своє особисте ставлення до України і тих подій, які зараз відбуваються у нас. Далі професор говорив про українсько-єврейські відносини: тисяча років співіснування, а також відповідав на запитання духовенства.

На завершення зустрічі професор Йоханан Петровський-Штерн подарував три екземпляри своєї книги «Євреї та українці: Тисяча років співіснування» — Олександру Володимировичу Петровському, Преосвященнійшому владиці Симеону та ректору ДДС протоієрею Сергію Нарольському.

У свою чергу Архіпастир Січеславщини подарував гостю книгу «Київ Патріарший – під егідою Його Святості Патріарха Філарета», у виданні на українській та англійській мовах.

Також для професора була проведена екскурсія по території нашої єпархії.

Довідка:

Йоханан Петровський-Штерн є головою кафедри Єврейських студій та професором єврейської історії на історичному факультеті Північно-західного університету (Northwestern University) в Чикаго. За його внесок в східно-європейські та українські студії його було призначено Фулбрайтівським спеціалістом в Східній Європі, Асоціативним членом Гарвардського Українського інституту, Ординарним професором Вільного Українського Університету в Мюнхені, почесним професором-гостем Українського Університету у Львові та відзначено почесним доктором Університету «Києво-Могилянська Академія». Петровський-Штерн викладає ранньо-модерну та модерну єврейську історію, вступні курси до біблійних та в раввіністичних студій, іспано-єврейську літературу та філософію, єврейський містицизм та кабалу, курси з історії євреїв Східної Європи, єврейсько-українськi стосунки та слов’янсько-єврейські літературні зв’язки. Він був гостьовим професором в Мюнхені, Парижі, Бостоні, Острозі, Дніпрі, Києві, Варшаві, Кракові, Єрусалимі. 

Йоханан Петровський-Штерн — автор семи монографій, серед яких Золота доба єврейського містечка (Штетла) отримала Національну премію і була номінована на Пуліцеровську премію, книга «Анти-імперський вибір» отримала премію Американської Асоціації Україністів, і нещодавно з’явилась українською мовою, а книга «Євреї та українці: Тисяча років співіснування» (разом з Павлом-Робертом Магочієм) вийшла українською та англійською мовами та отримала нагороду Президента Львівського книжкового форуму. Петровський-Штерн регулярно з’являється з коментарями про ситуацію в Україні на Chicago Public Radio, Associated Press Radio, National Public Radio, а також на телевізійних каналах ZiK, Al Jazeera, WTTW, та CBS.

Дата публікації: 14.09.2018 | Категорія: ,