Студенти ДДС відвідали унікальну виставку «Християнська спадщина нашої землі»

У Музеї українського живопису в Дніпрі відкрилась виставка «Християнська спадщина нашої землі». Захід, який проходить за підтримки програми мера міста Бориса Філатова «Культурна столиця», зібрав унікальні святині з 19 областей України.
Понад 1100 цінних експонатів надав єдиний в Україні та Східній Європі Музей Хреста.

«Виставка присвячена дуже важливій події – дню народження міста. Це унікальні експонати. Проведення цієї виставки – ще одна можливість зазирнути в минуле, щоб розуміти, як жити в майбутньому», – розповів начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов.

На виставці представлені українські натільні та нагрудні хрести, православні, католицькі та греко-католицькі вироби, культова пластика з різних куточків України.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона очолив делегацію від Дніпровської духовної семінаріїпротоієрей Димитрій Поворотний.

Найстаріший експонат виставки – кримська іконка з кістки. Вона датується 6-8 століттями. Є також хрести, вироблені в 21 столітті, – так звані репліки стародавніх виробів.

«Хрест – це знак належності людини до християнської релігії. Більша частина нашого населення – християни. І кожен хрест – це свідчення того, що тут жили різні люди, що на цій землі всім завжди вистачало місця», – зазначив засновник та директор Музею Хреста Віктор Векленко.

Дата публікації: 05.09.2017 | Категорія: ,