Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон

Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон

Bishop of Dnіpro and Krivyi Rig Symeon

Керуючий Дніпропетровською єпархією Української Прав­ославної Церкви / Administrator of Dnipropetrovsk Eparchy of the Ukrainian Orthodox Church

Дата народження – 05 травня 1979 р.

День тезоіменитства – 11 жовтня.

Дата дияконської хіротонії – 2004 р.

Дата священичої хіротонії – 2006 р.

Дата чернечого постригу –  2007 р.

Дата архієрейської хіротонії – 21 листопада 2009 р.

Єпископ Дніпровський і Криворізький СИМЕОН (в миру Зінкевич Олег Анатолійович) народився у м. Ленінграді (Росія).

Із 1986 по 1997 рік навчався у Ленінградській школі № 37.

По закінченні школи вступив до Волинської духовної семінарії УПЦ Київського Патріархату, яку закінчив у 2001 році. Одночасно ніс послух келійника та іподиякона у блаженної пам’яті митрополита Якова (Панчука).

У 2001 році вступив до Київської духовної академії УПЦ Київського Патріархату. Під час навчання ніс послух іподиякона у ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Димитрія (Рудюка).

2004 року в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом був рукоположений у сан диякона.

Із 2004 по 2006 рік, перебуваючи в Сполучених Штатах Америки, служив штатним дияконом в соборі святого апостола Андрія Первозваного (Детройт).

У 2006 році єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом рукоположений в сан ієрея.

2007 року єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом у Свято-Троїцькому соборі м. Тернополя пострижений у чернецтво з ім’ям Симеон – на честь святого Симеона Печерського, пам’ять якого Церква святкує 11 жовтня.

У 2008 році – духівник православного молодіжного братства Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ Київського Патріархату та Свято-Троїцького собору. Одночасно ніс послух благочинного собору.

У червні 2009 року указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета зарахований до братії Свято-Михайлівського Видубицького монастиря м. Києва.

20 вересня 2009 року указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета був призначений секретарем Київської Патріархії.

Рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 21 жовтня 2009 року обраний та призначений єпископом Дніпропетровським і Павлоградським.

Архієрейська хіротонія відбулася 21 листопада 2009 році у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі м. Києва.

Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 13 грудня 2011 року правлячому архієрею Дніпропетровської єпархії єпископу Симеону призначено надалі іменуватися «Дніпропетровським і Криворізьким».


 
Поділитися сторінкою з друзями