Третя річниця отримання Томосу

Сьогодні усі наші душі і серця сповнені радісними спогадами, адже саме цього дня 3 роки тому, в древньому Константинополі, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав довгоочікуваний Томос про автокефалію Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Ця, по-правді, епохальна подія золотими літерами викарбувана в книзі історії нашого народу.

Мільйони наших предків очікували цього величного дня. Більше ніж століття тривала запекла боротьба за Незалежну Українську Церкву, до якої долучились і ми з вами. Кожен з нас своєю наполегливою і жертовною працею будував нашу Помісну Церкву. В усіх куточках нашої славної неньки України вірні священнослужителі та небайдужі віряни вносили свою посильну лепту у цю благодатну справу.Наша славна Дніпропетровщина, колиска козацької вольності, доклала до цього чимало зусиль. Завдяки стараннями нашого Архіпастиря Високопреосвященнійшого Владики Симеона з духовенством, мецената єпархії Олександра Володимировича Петровського з друзями та усіх Вас, дорогі браття та сестри, наші мрії стали – реальністю і ми отримали свою Помісну Церкву.

За три роки свого буття наша Церква здобула найвищий рівень довіри в суспільстві, зросла як кількісно так і якісно. І досі триває стрімкий розвиток вже Незалежної Української Православної Церкви. Проте це не привід зупинятись на досягнутому. Давайте разом продовжувати розбудовувати і укріплювати Православну Церкву України! Сьогодні ж подякуймо Господеві за Його милість та благодіяння до нас. Адже саме з Його волі ми змогли об’єднатись і отримати Томос про автокефалію. Згадаймо також у своїх молитвах і наших мужніх воїнів, які вже 8 рік боронять нашу Батьківщину. Беззаперечно, що без їх подвигу ми б не могли б сьогодні вшановувати цю пам’ятну річницю. Не забудьмо і про лікарів, які уже другий рік бороться зі згубною пошестю.

Наостанок ще раз вітаємо усіх з цією радісною подією, і бажаємо сил та натхнення для розбудови та укріплення своєї Незалежної Церкви! До цього допису додаємо декілька архівних світлин про участь високоповажної делегації від Дніпропетровської єпархії в історичних подіях отримання Томосу про автокефалію, що відбулись у Константинополі 5-6 січня 2019 року

(з сайту Дніпровської Єпархії)


 
Поділитися сторінкою з друзями